SUPERGUT STUDIO to autorska pracownia projektowa prowadzona przez architektów Katarzynę Furgalińską i Łukasza Smolarczyka. Działając w różnych skalach i na styku różnych dyscyplin, obok projektów z zakresu architektury i urbanistyki, podejmujemy się również nietypowych zadań projektowych i proponujemy indywidualne rozwiązania.

Kierując się prostotą, racjonalnością, szacunkiem dla kontekstu i świadomością śladu ekologicznego, jakie pozostawia budownictwo, wierzymy, że architektura w swej istocie to projektowanie miejsc.
W naszej praktyce poszukujemy sposobów transformacji przestrzeni, które nadadzą jej nowych wartości i znaczeń. Uważamy, że architektura powinna być gotowa do podążania za zmianą, zarówno w cyklu życia użytkownika, jak i w sensie dziejowym.
Eksplorujemy peryferia klasycznie rozumianej architektury i urbanistyki, rozwijając projekty z dziedziny instalacji przestrzennej, designu krytycznego, mebla i produktu. Promujemy ideę sztuki w mieście jako narzędzia kreacji i aktywizacji społecznej przestrzeni publicznej.